Rezervace
Novinky
11.11.2008
Historie města Volary
Přečtěte si základní informace o historii města Volary. >>
30.9.2008
Spuštěny nové webové stránky
Tyto stránky byly vytvořeny firmou MITON Previo s.r.o. >>

Hotel Chata - ubytování Volary

Objekt se nachází ve vilové čtvrti obce Volary, kousek od vlakového nádraží. Volary leží v centrální části Šumavy a jsou výborně dopravně dostupné od Českého Krumlova, Vimperka, Prachatic a německého Freyungu.

Obec je významným turistickým a rekreačním centrem regionu. Je východiskem mnoha turistických tras, v posledních letech je také centrem zájmu cyklistů.

V blízkosti Volar se nacházejí hojně navštěvovaná a zajímavá turistická místa: prales Boubín, České Žleby (lyžařský vlek), Dobrá – vesnická památková rezervace, hrad Hus (jeskyně), Křišťanovice, sklářská osada Lenora (muzeum, vodácké tábořiště), naučná šumavská stezka zřízená v roce 1967 "Medvědí stezka", šumavské statky v Mlynářovicích, Mrtvý luh (rašeliniště o rozloze 351,50 ha), původní dřevařská osada Nová Pec, osada pro strážce hranic Nové Údolí, technická památka Schwarzenberský kanál (spojoval povodí Vltavy s povodím Dunaje), Soumarský most na trase Zlaté stezky, léčivý pramen ve Stožci, Strážný (lyžařský vlek), bývalá sklářská osada Svatá Magdaléna, nejzajímavější a nejnavštěvovanější vrchol Šumavy Třístoličník (hraniční přechod pro pěší České republiky, Spolkové republiky Německo a Rakouska), horská osada Zátoň (rýžování zlata), Zbytiny, ...